15 marca 2018

Każdy może pomóc – co mogę zrobić?

Służmy poczciwej sławie, a jako kto może, niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże

Jan Kochanowski, „Księgi wtóre. Pieśń XIX”

Przez świat trzeba iść z toporem w ręku

Włodzimierz Sedlak, „Pamiętnik III”

Każdy może pomóc! Zmiana rzeczywistości zaczyna się od przemiany myślenia. Największą przeszkodą dla naszej sprawy jest przekonanie, jakoby zmiana nie była możliwa. A zatem podstawowym sposobem wsparcia jest budowanie świadomości, że odzyskanie statusu wojewódzkiego przez Radom jest celowe i osiągalne.

Bezwzględnym minimum jest powstrzymanie się od siania zniechęcenia. Malkontenctwo jest polską specjalnością, a Radom – jak wiadomo – to kwintesencja polskości. Jeśli myślisz, że nasza sprawa jest już przegrana, że nie warto tym się zajmować, prosimy: zachowaj te myśli dla siebie. Nie masz nic do stracenia: jeśli nie możesz bądź nie chcesz pomóc, przynajmniej nie zniechęcaj tych, którzy wierzą w zwycięstwo i zamierzają walczyć.

Jeśli chcesz iść krok dalej, zacznij szerzyć świadomość wśród swoich znajomych. Odzyskanie statusu wojewódzkiego to dla Radomia „być albo nie być” – tak ważna sprawa, że z powodzeniem można do niej nawiązać podczas każdej rozmowy o mieście, o sprawach publicznych. Jeśli taka okazja nie występuje sama z siebie, można ją stworzyć – podnosząc ten temat w zupełnie dowolnej chwili.

Chcąc zwiększyć pole rażenia można wypowiadać się w środkach masowego przekazu. Wbrew pozorom wcale nie jest trudno trafić na antenę radiową bądź na łamy gazet. Dziennikarze to zwykli ludzie, a osoby udzielające im wywiadów to też zwykli ludzie. Bez obaw można zadzwonić bądź napisać i zaproponować swoją wypowiedź w ważnej sprawie. Media czekają wręcz na „nowe twarze” i na kontrowersyjne tematy. Dla nieoswojonych z kamerą bądź mikrofonem: warto wybrać się we dwójkę – jest raźniej.

Odzyskanie przez Radom statusu wojewódzkiego wymaga zmiany ustawy w Sejmie. Będzie to akt polityczny, który przeprowadzą politycy. Należy jak najczęściej przypominać im o tej sprawie. Każdy ma prawo umówić się na rozmowę z posłem, z senatorem, niezależnie od tego, na kogo głosował. Każdy parlamentarzysta doceni wyborcę, który przychodzi upomnieć się o dobro wspólne, a nie – jak to najczęściej bywa – o swoją prywatę. Politycy liczą na powtórny wybór, wobec czego są skłonni zajmować się sprawami, które są ważne dla potencjalnych wyborców. Warto dać im znać, że dla nas ważny jest status wojewódzki Radomia.

Materiałów z niniejszej strony można swobodnie używać – zamieszczamy je właśnie po to. Można załączać nasz adres w wysyłanych wiadomościach. Jeśli czytasz nas na Facebooku, nie idź na łatwiznę: nie tylko polubiaj, ale też udostępniaj i zapraszaj znajomych do polubienia nas. Czerp z naszej strony i twórz własne memy!
> Radom – miasto wojewódzkie

Masz szansę wziąć udział w najważniejszej batalii społecznej w dziejach Radomia od czasu Czerwca 1976. Zapisz się w historii, zanim zdążymy zwyciężyć bez Twojego wsparcia! 🙂

Radomianie – do roboty!

To jest Urząd Wojewódzki – wpierw siedziba Komisji Województwa Sandomierskiego, potem Rządu Gubernialnego Radomskiego, wreszcie Wojewody Radomskiego. Tymczasowo niewykorzystywany. Nie zaniżaj jego rangi nazywając go „Urzędem Miejskim”