15 marca 2018

Każdy może pomóc – co mogę zrobić?

Służmy poczciwej sławie, a jako kto może, niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże

Jan Kochanowski, „Księgi wtóre. Pieśń XIX”

Przez świat trzeba iść z toporem w ręku

Włodzimierz Sedlak, „Pamiętnik III”

Każdy może pomóc! Zmiana rzeczywistości zaczyna się od przemiany myślenia. Największą przeszkodą jest brak wiary – przekonanie, jakoby zmiana nie była możliwa…

Bezwzględnym minimum jest powstrzymanie się od siania zniechęcenia. Malkontenctwo jest polską specjalnością, a Radom – jak wiadomo – to kwintesencja polskości. Jeśli myślisz, że nasza sprawa jest już przegrana, że nie warto tym się zajmować, prosimy: zachowaj te myśli dla siebie. Nie masz nic do stracenia: jeśli samemu nie chcesz pomóc, przynajmniej nie zniechęcaj tych, którzy wierzą w zwycięstwo i zamierzają walczyć.

Zakładając, że Ty jednak wierzysz (bądź chcesz uwierzyć), zapoznaj się dogłębnie z niniejszą stroną. Staraliśmy się umieścić tu wszystko, co trzeba wiedzieć, by walczyć o status wojewódzki Radomia. Przeraża Cię obfitość treści? Dawkuj sobie przyjemność: jeden artykuł dziennie.

Zacznij szerzyć świadomość wśród znajomych. Odzyskanie statusu wojewódzkiego to dla Radomia „być albo nie być” – tak ważna sprawa, że można do niej nawiązać w zupełnie dowolnej chwili. 🙂

Śledź nasz profil na Facebooku. Ale nie idź na łatwiznę: nie tylko polubiaj, ale też udostępniaj i zapraszaj znajomych do polubienia nas. Czerp z naszej strony i twórz własne memy! Wszystkie materiały można swobodnie rozpowszechniać – zamieszczamy je właśnie po to.

Chcąc zwiększyć pole rażenia można wypowiadać się w mediach. Dziennikarze to zwykli ludzie, a osoby udzielające im wywiadów to też zwykli ludzie – bez obaw można im zaproponować wypowiedź w ważnej sprawie. Oni czekają wręcz na nowe twarze i nowe tematy. Dla nieoswojonych z mikrofonem: raźniej jest wybrać się we dwójkę.

Naciskaj na polityków, zwłaszcza z obozu obecnie rządzącego. Nie ma znaczenia, czy ich popierasz – to są nasi posłowie i tylko oni są władni wprowadzić odpowiednie zmiany. Przypominaj im, że wielokrotnie obiecywali korektę podziału terytorialnego i status wojewódzki dla Radomia. Oznaczaj ich we wpisach na Facebooku, zaczepiaj na okolicznościowych spotkaniach, nachodź w biurach poselskich.

Masz szansę wziąć udział w najważniejszej batalii społecznej w dziejach Radomia od czasu Czerwca 1976. Zapisz się w historii, zanim zdążymy zwyciężyć bez Twojego wsparcia! 🙂

Radomianie – do roboty!

To jest Urząd Wojewódzki – wpierw siedziba Komisji Województwa Sandomierskiego, potem Rządu Gubernialnego Radomskiego, wreszcie Wojewody Radomskiego. Tymczasowo niewykorzystywany. Nie zaniżaj jego rangi nazywając go „Urzędem Miejskim”